Przejście Dialogu

Przejście Dialogu to miejska przestrzeń spotkań i działań społecznych w sercu Wrocławia prowadzona przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki do udziału w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych. Gościmy punkt informacyjny i działania edukacyjne dla osób nowo przybyłych do Wrocławia.

Przejście Dialogu działa od 2021 roku na rzecz rozwijania dialogu międzykulturowego w naszym mieście. W Przejściu znajdują się przestrzenie do działań warsztatowych i szkoleniowych, salę debat przeznaczoną na spotkania w szerszym gronie, a także stanowiska konsultacyjne.


Oferta wydarzeń dla mieszkańców

Obecnie prowadzone są tu działania edukacyjne i integracyjne dla mieszkańców, w szczególności dzieci, młodzieży i dorosłych osób przybywających w wyniku konfliktu w Ukrainie. Działania organizowane są we współpracy z UNICEF i organizacjami pozarządowymi, ale nie tylko. Przejście Dialogu to miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców, z którym można wziąć udział w debacie, szkoleniu, projekcji filmowej, a także samodzielnie zorganizować wydarzenie dla społeczności Wrocławia.

Sprawdź aktualny  kalendarz wydarzeń w Przejściu Dialogu.

Konsultacje dla uchodźców i migrantów

W Przejściu Dialogu odbywają się codzienne konsultacje Punktu Informacji dla Uchodźców i Migrantów WroMigrant i organizacji partnerskich, w którym nowo przybyłe do Wrocławia osoby mogą otrzymać wsparcie informacyjne dotyczące m.in. legalizacji pobytu, pracy czy życia we Wrocławiu. W okresie od 24 lutego 2022, czyli wybuchu wojny z Ukrainie, Przejście Dialogu stanowiło główny miejski punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy.

Kolejny projekt

Kontakt

Social media

Kontakt mailowy

Przejście Dialogu - rezerwacja i zapytania
przejsciedialogu@wcrs.pl

Albert Miściorak - koordynator
albert.misciorak@wcrs.pl

Powiązane wiadomości

Zdjęcie przedstawia zajęcia arteterapii w Przejściu Dialogu - przy długim stole siedzi kilkanaście uczestniczek wydarzenia. W lewym rogu stoi prowadząca mówiąca do zebranych.

WroMigrantowe lato: 20 szkoleń oraz ponad 1000 konsultacji

Tegoroczne lato było pracowite dla konsultantek/ów zespołu WroMigrant. Podczas letnich…

Czytaj dalej
Zdjęcie przedstawia scenę z wnętrza Przejścia Dialogu sfotografowanę techniką fish eye. Na zdjęciu znajduje się grupa młodych ludzi w tle, a na pierwszym planie znajduje się przemawiająca młoda kobieta. Na dole obrazka znajduje się ozdobny dywan.

Partnerski lipiec w Przejściu Dialogu

Wakacje to czas, kiedy Wrocław odwiedzają przedstawiciele i przedstawicielki międzynarodowych…

Czytaj dalej
Więcej wiadomości