-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Małanka, czyli wschodni sylwester w Starym Klasztorze

Żałujesz, że okres świąt i sylwestra już za nami? Nic straconego. Według kalendarza juliańskiego, używanego w liturgii prawosławnej, święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przypadają 13 dni później. Co za tym idzie - stary rok możemy pożegnać jeszcze raz!

W sobotę, 17 stycznia, zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, gdzie wspólnie ze znakomitymi zespołami folkowymi CHUDOBA oraz BALKAN FOLK ACOUSTIC bawić będziemy się na MAŁANCE!

Małanka to nic innego jak świętowanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego, którym posługują się wierni obrządku greckokatolickiego oraz prawosławnego. Imprezy małankowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, nic więc dziwnego że Małanka organizowana jest we Wrocławiu – jednym z najbardziej barwnych kulturowo miast Europy. W programie imprezy dużo zabawy przy muzyce granej na żywo oraz prezentowanej przez DJ-ów, nauka tańców bałkańskich, a także degustacja potraw naszych wschodnich sąsiadów.

CHUDOBA to jeden z zespołów, które miały duży wpływ na rozwój muzyki folkowej w Polsce. Przez wiele lat swojej działalności na rynku muzycznym grupa dopracowała się własnego, rozpoznawalnego od pierwszych taktów, specyficznego stylu muzycznego. Zespół powstał w 1993 r. z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, zafascynowanych muzyką folkową. Od początku istnienia formacja brała udział w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Grupa od wielu lat zapraszana jest na festiwale i koncerty na terenie całej Europy. W 2012 r. zespół rozpoczął przygotowania do wydania swojej nowej płyty, która została objęta patronatem miasta Wrocław i Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

BALKAN FOLK ACOUSTIC – barwna międzynarodowa formacja założona przez bułgarskiego wirtuoza akordeonu, laureata festiwali muzyki ludowej i akordeonowej w Bułgarii, mieszkającego od wielu lat we Wrocławiu. Zespół wykonuje bałkańską muzykę ludową, rozpropagowaną ostatnio w Polsce przez Gorana Bregovića. Jest to muzyka barwna, taneczna, oparta na tradycyjnych bałkańskich pieśniach ludowych i specyficznych nieparzystych rytmach od wieków zakorzenionych w tym rejonie Europy. Różne tradycje muzyczne pozwalają członkom zespołu, przy zachowaniu oryginalnej formy utworów, nadać im świeżość i nowy wymiar. Trzon zespołu stanowią trzej bułgarscy muzycy, wokalistka i dwaj instrumentaliści, którzy do wspólnej zabawy zaprosili polskich, niemieckich i greckich kolegów współpracujących na co dzień z zespołami takich gwiazd jak Stanisław Sojka czy Ziut Gralak. Zespół z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach plenerowych, jak i w małych klubach, zjednując sobie publiczność o zróżnicowanym guście i wieku.

Miejsce: Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Bilety: 10 zł – miejsca stojące, 15 zł – miejsca siedzące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: biletin.plticketpro.plebilet.pl,eventim.pl
Rezerwacje: bilety@o2.pl

Współorganizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Termin: 
17.01.2015 (sobota), 19:00
Termin: 
17.01.2015 (sobota), 19:00

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.