WroMigrant

Konsultacje WroMigrant dla migrantów/tek i uchodźców/czyń

WroMigrant, czyli miejski punkt informacji dla migrantów/tek i uchodźców/czyń wspiera informacyjnie osoby zarówno już mieszkające we Wrocławiu, jak i te dopiero przybywające do naszego miasta.

Konsultantki WroMigrant udzielają informacji przede wszystkim w kwestiach legalizacji pobytu oraz legalizacji pracy cudzoziemców w Polsce, a także udziela porad w zakresie edukacji, kursów językowych, opieki zdrowotnej, wyrabiania numeru PESEL i innych dokumentów, prawa jazdy, mieszkania. Konsultantki WroMigrant udzielają informacji w czterech językach: ukraińskim, angielskim, rosyjskim i polskim. Wszystkie konsultacje są bezpłatne.

Punkt działa od lutego 2020 r. W czasie pandemii Covid-19 punkt informacji rozpoczął pracę w formie zdalnej i udzielał informacji za pośrednictwem telefonów komórkowych, e-maila i aplikacji mobilnych, co kontynuuje do dzisiaj.

W okresie 3 miesięcy od 24 lutego 2022, czyli wybuchu wojny z Ukrainie, punkt WroMigrant udzielił potrzebującym ponad 10 000 konsultacji osobistych, telefonicznych i mailowych.


Warsztaty informacyjne

Oprócz konsultacji osobistych zespół WroMigrant prowadzi również szkolenia o tematyce legalizacyjnej oraz praktyczne warsztaty poruszające kwestie życia w Polsce i we Wrocławiu.

Aktualny harmonogram wydarzeń znajduje się w Kalendarium Przejścia Dialogu.

Wielojęzyczne materiały informacyjne

Pracowniczki punktu publikują także istotne materiały informacyjne takie jak: Przewodnik WroMigrant dla nowych mieszkańców i Mapę dla nowych mieszkańców.

Kolejny projekt

Kontakt

Social media

Kontakt dla koordynatorki

Daria Mymka
daria.mymka@wcrs.pl

Konsultacje

Social media

Powiązane wiadomości

zdjęcie przedstawia Mapy Wrocławia dla nowych mieszkańców i meiszkanek rozłożone na stole z innymi ulotkami w języku ukraińskim i sfotografowane z ukosa.

Nowa edycja mapy Wrocławia dla nowych mieszkańców i mieszkanek

W Przejściu Dialogu można odebrać zaktualizowaną, trzecią wersję mapy Wrocławia…

Czytaj dalej
Zdjęcie przedstawia zajęcia arteterapii w Przejściu Dialogu - przy długim stole siedzi kilkanaście uczestniczek wydarzenia. W lewym rogu stoi prowadząca mówiąca do zebranych.

WroMigrantowe lato: 20 szkoleń oraz ponad 1000 konsultacji

Tegoroczne lato było pracowite dla konsultantek/ów zespołu WroMigrant. Podczas letnich…

Czytaj dalej

Dołącz do zespołu WroMigranta jako konsultant/ka

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (Zespół Dialogu Międzykulturowego) poszukuje osób do…

Czytaj dalej
Więcej wiadomości