-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Dobre praktyki

POSZERZANIE WIEDZY z zakresu wielokulturowości. Poznawanie innych kultur poszerza kompetencje międzykulturowe i pozwala zachować postawę otwartości wobec osób z jakichś powodów odmiennych.
EMPATIA, a więc umiejętność przyjęcia perspektywy osoby różniącej się od nas samych, postawienia się w jej sytuacji i próba zrozumienia tego, co wpływa na jego tożsamość i na sposób zachowania. To wszystko prowadzi do eliminowania negatywnych zjawisk, takich jak uprzedzenia i dyskryminacja, które wynikają po części z niewiedzy i lęku przed ludźmi odmiennymi.
WALKA ZE STEREOTYPAMI, które funkcjonują w naszym najbliższym otoczeniu. Reagowanie w sytuacjach, gdy ktoś bezmyślnie posługuje się stereotypowymi opiniami o kimś, podejmowanie próby wyjaśnienia takiej osobie, na czym polegają błędy w takich uogólnieniach i do czego mogą w konsekwencji doprowadzić.
UŚWIADAMIANIE sobie i innym, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami i ten fakt nie może prowadzić do podziałów, lecz powinien skłaniać nas do podjęcia komunikacji międzykulturowej. To, że jesteśmy odmienni nie może oznaczać, że jedni mają dostęp do pewnych aktywności społecznych i do zabierania głosu w publicznej dyskusji, a inni mieliby być tego pozbawieni.

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.