-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

„Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”

20 marca 2015 roku w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Reja 1/3 jako przedstawiciele WCRS wzięliśmy udział w debacie „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Debata była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?”. 

Podczas spotkania, które przyjęło formę warsztatową, próbowaliśmy odpowiedzieć wspólnie na pytania: które kompetencje okazują się ważne w kontekście sukcesu osobistego i zawodowego (lub oceniamy je jako takie z perspektywy naszego doświadczenia)? Jakie kompetencje okazują się ważne w przekuwaniu tych sukcesów na grunt społeczności lokalnej? Innymi słowy, próbowaliśmy znaleźć i docenić nasze mocne strony jako obywateli i aktywnych członków społeczności oraz wyróżnić te, które uważamy za szczególnie istotne w rozwoju naszych kompetencji w przyszłości. Odbyliśmy w tym celu krytyczną i kreatywną dyskusję w grupach, podczas której często pojawiały się zagadnienia otwartości na drugiego człowieka, kreatywności, wytrwałości czy umiejętności krytycznej oceny informacji. Dążyliśmy do tego, by wyróżnić te postawy, umiejętności i kompetencje, które są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w wymiarach prywatnym oraz społecznym czy lokalnym. Każda grupa przedstawiła owoce swojej pracy i wspólnie przedyskutowaliśmy i wybraliśmy najważniejsze dla nas obszary. Uczestnicy zadecydowali wspólnie, że kompetencjami najważniejszymi, by osiągnąć osobisty czy zawodowy sukces, są: wytrwałość, komunikacja, ciekawość i pasja poznawcza. Natomiast tym, co przede wszystkim pomaga nam, by skutecznie działać w społecznościach, są: umiejętność współpracy, zaangażowanie oraz, jak przy poprzednim punkcie, również komunikacja – otwarcie na potrzeby innego, umiejętność słuchania.

Wszystkim uczestnikom warsztatu życzymy, by te postawy i kompetencje umieli wprowadzać w życie i wykorzystywać owocnie w swojej pracy.

Wnioski zostaną przedstawione podczas najbliższego Kongresu Obywatelskiego w październiku 2015.

 

Zdjęcia: materiały organizatorów.

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.