• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

Stowarzyszenie Diversja – „Żywa Biblioteka”

Żywa Biblioteka jest projektem edukacyjnym z obszaru edukacji międzykulturowej i praw człowieka, organizowanym przez Stowarzyszenie Diversja w porozumieniu z Miejską Biblioteką Publiczną – Mediateką.

Przygotowanie i realizacja warsztatów

Na ok. miesiąc przed Żywą Biblioteką, rozpocznie się rekrutacja uczestników na warsztat „Żywa Biblioteka jako narzędzie edukacji międzykulturowej”. Zaproszeni zostaną nauczyciele i nauczycielki, uczestnicy grupy Ambasadorzy Dialogu prowadzonej przez WCRS, ale nie tylko. 

Odbędą się dwa warsztaty, każdy potrwa 4 godziny i weźmie w nim udział 15 osób. Warsztat odbędzie się w Mediatece, pierwszego i drugiego dnia Żywej Biblioteki 10-11.06.2016, przed jej rozpoczęciem, dzięki czemu uczestnicy, po spotkaniu, będą mogli również wypożyczać Żywe Książki na rozmowy.

Warsztat przygotuje i poprowadzi Aleksandra Hołyńska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym ukończyła kierunek Edukacja dorosłych i marketing społeczny. W ramach programu Erasmus + uczestniczyła w zajęciach z zakresu edukacji wielokulturowej realizowanych na Uniwersytecie w Sztokholmie. Nauczycielka – wychowawczyni w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 98 we Wrocławiu, gdzie min. zajmuje się edukacją globalną, wielokulturową. Uczestniczka Polsko-Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych oraz wielu szkoleń i warsztatów z zakresu edukacji wielokulturowej i antydyskryminacyjnej. Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi metodą warsztatową. Jako wolontariuszka jest związana z projektem Żywa Biblioteka od 2012 roku.

Wydarzenie Żywa Biblioteka

Do Żywej Biblioteki będzie mógł przyjść każdy mieszkaniec i wypożyczyć na rozmowę przedstawiciela/kę mniejszości kulturowej, etnicznej, religijnej, społecznej itp. Aby odbyć taką rozmowę będzie musiał być zarejestrowany przez Bibliotekarzy – wolontariuszy, którzy po zapisaniu Czytelnika, wydadzą mu/jej kartę biblioteczną. Wypożyczenie może odbywać się tylko i wyłącznie na terenie oznaczonym przez organizatorów, a rozmowa może trwać 30 minut.

Wypożyczenia będą się odbywać przez dwa dni w dniach 10-11 czerwca, w godzinach od 12.00 do 20.00. Przewidujemy uczestnictwo ok. 30 Żywych Książek i 10 wolontariuszy w roli Bibliotekarzy oraz odwiedziny ok. 300 mieszkańców Wrocławia. Doświadczenie ubiegłych lat pokazuje, że możemy liczyć na ponad 500 rozmów z Żywymi Książkami.

Realizator
Stowarzyszenie Diversja jest koordynatorem projektu Żywa Biblioteka Wrocław. Stowarzyszenie zostało założone w 2012 roku przez osoby, które od 2007 roku realizowały projekt Żywa Biblioteka we Wrocławiu. Celami Diversji jest działalność edukacyjna skierowana do młodzieży i osób dorosłych, w duchu takich wartości jak demokracja, różnorodność, prawa człowieka, wolność, równość. Nasza dotychczasowa działalność skupia się na realizacji Żywych Bibliotek oraz warsztatów i szkoleń im towarzyszących.
Adres strony: www.zywabiblioteka.pl oraz www.facebook.com/ZywaBiblioteka

Kontakt
Dorota Mołodyńska-Kuentzel
tel. 506-932-548
e-mail kontakt@diversja.org