• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

Wernisaż „Wielokulturowi wrocławianie

10406857_10203184819288421_4808510412675022229_nWernisaż zdjęć Sylwii Paprzyckiej to część projektu „Wielokulturowi wrocławianie”, przygotowanego przez WCRS. 17 grudnia w Dobrej Karmie na ul. Cybulskiego odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, której bohaterami są wrocławianie – 10 osób, które opowiedziało o swojej historii, życiu we Wrocławiu i pasjach. Każdy z bohaterów jest inny, a wśród nich znaleźli się między innymi: seniorka działająca aktywnie w klubach seniora, aktor włoskiego pochodzenia, tenor Opery Wrocławskiej, profesor komunikacji międzykulturowej… Wszystkich łączy tylko to, że są wrocławianami – od kilku lat lub od urodzenia. 

Anna Elektra Malkogiorgos z zespołu do spraw dialogu międzykulturowego działającego przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, pomysłodawczyni projektu, chciała przybliżyć mieszkańcom Wrocławia sylwetki zarówno cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu, osób reprezentujących inną kulturę, osób dwukulturowych urodzonych we Wrocławiu, a także osób narażonych na wykluczenie z powodu rasy, religii, koloru skóry czy wieku. Zadbała nie tylko o wybór zdjęć prezentowanych na wystawie, ale także o wybór miejsca wernisażu – Dobra Karma to miejsce tętniące życiem i skupiające bardzo różnorodnych klientów.
Autorka zdjęć dziękowała swoim modelom i modelkom za możliwość wykonania fotografii w ich prywatnych mieszkaniach, co wymagało podwójnej odwagi – stanięcia przed obiektywem oraz udostępnienia części swojej intymnej przestrzeni domowej. Dzięki temu zdjęcia nabrały osobistego i naturalnego charakteru.
Obecna na wernisażu pani Dyrektor WCRS Dorota Feliks podkreśliła, że będąc rodowitą wrocławianką ceni w tym mieście najbardziej ludzi, których codziennie spotyka. Uczestnicy wystawy mogli poznać przede wszystkim interesujące osoby – oglądając ich zdjęcia i czytając krótkie opisy ich historii, ale także spotykając je osobiście w Dobrej Karmie. Celem projektu jest przybliżenie i zintegrowanie wrocławian ze sobą, a głównym postulatem organizatorów „Wielokulturowych wrocławian” – otwarcie się na drugiego człowieka. Atmosfera panująca na wernisażu pozwala sądzić, że pierwszy krok w tym kierunku został postawiony.
Więcej o projekcie i ich bohaterach można przeczytać na stronie www.wielokultury.wroclaw.pl