• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

Podsumowanie III Targów Edukacji Międzykulturowej

Targi_net_ban_strona

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego już po raz trzeci zorganizowało Targi Edukacji Międzykulturowej. W tym roku odbyły się one pod hasłem: „Skąd idziemy i co zrobiliśmy? Co robimy i jak edukujemy teraz? Dokąd idziemy i co planujemy?”, a ich współorganizatorem było Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Dzięki patronatowi Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, 23 marca 2017 roku miejscem konferencji, wystawy i spotkań mieszkańców zainteresowanych uczeniem otwartości z przedstawicielami organizacji pozarządowych i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową, stało się Oratorium Marianum w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

DSC_0173

Zgromadzenie prawie 200 uczestników zainteresowanych tematyką edukacji międzykulturowej oraz działaniami na rzecz promowania dialogu międzykulturowego nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Regionalnego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu, wrocławskiego Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonii i Uniwersytetu Wrocławskiego.  
W trakcie Targów mieszkańcy wysłuchali prezentacji na temat działań miasta Wrocławia i instytucji partnerskich, które wspierają dialog międzykulturowy i prowadzą działania edukacyjne na rzecz tolerancji i harmonijnego życia społeczności lokalnej. Uczestnicy mieli również okazję porozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych przy stoiskach AIESEC, Fundacji Bente Kahan, Fundacji Ekorozwoju, Fundacji EMU, Fundacji Faveo, Fundacji Go’n’act, Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, Muzeum Etnograficznego (oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu), Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław”, Stowarzyszenia Teatru Pieśni Kozła, Fundacji Ukraina oraz Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Bułgarii.
Wydarzenie uświetniły występy grupy teatralnej „Dingsbums”  studentów Instytutu Filologii Germańskiej oraz przedstawienie uczestników międzykulturowych warsztatów teatralnych, przeprowadzonych w języku angielskim przez dra Stephana Rehera, reżysera zaproszonego przez organizatorów z Drezna, który w dniach poprzedzających targi pomógł uczestnikom stworzyć przedstawienie teatralne.
100% uczestników wydarzenia, którzy wypełnili anonimową ankietę ewaluacyjną uznali, że wydarzenie podniosło ich wiedzę z zakresu edukacji międzykultutowej oraz że targi powinny odbyć się ponownie. 
Jako organizatorzy, chcielibyśmy podziękować wszystkim partnerom i uczestnikom nie tylko za obecność i zaangażowanie, ale również za zaskakujący, bo jednogłośnie pozytywny oddźwięk, w tym zachętę i inspirację do wspólnego tworzenia przyszłorocznej edycji. 
 
Osoby, które nie mogły być na Targach zachęcamy do lektury prezentacji prelegentów biorących udział w części konferencyjnej:
 
Autorzy zdjęć: Krzysztof Kępa, Justyna Stadniczenko, Anna Stocka