• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

Obchody Dnia Europy po raz czwarty we Wrocławiu!

dzien-europy-2014

Już po raz czwarty we Wrocławiu obchodzimy Dzień Europy!

9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, zapraszamy mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do Parku Staromiejskiego, który tego dnia zamieni się w Przestrzeń dla Europy. Czeka na nas mnóstwo atrakcji – piknik miejski, animacje dla dzieci i dorosłych, serwis informacyjny na temat Unii Europejskiej oraz pokaz filmu „Ida”.
Organizatorami wydarzenia są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.

Obchody Dnia Europy rozpoczną się już 8 maja w Domu Europy przy ulicy Widok 10.  Zainauguruje je uroczyste Spotkanie Europejskie dla współpracujących z nami instytucji, władz miasta Wrocławia oraz dziennikarzy. Chcielibyśmy wykorzystać spotkanie w Domu Europy i porozmawiać o tegorocznych obchodach Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, którego celem jest podkreślenie wsparcia Unii Europejskiej dla różnorodności i promowanie praw obywatelskich.

Pragniemy pokazać wrocławianom, że także w ich rodzinnym mieście żyją i mieszkają obok siebie osoby wywodzące się z różnych kultur i nacji, a nasze miasto jest prawdziwym Miastem Spotkań. Wielokulturowość Wrocławia była także hasłem przewodnim projektu i wystawy zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, w której Państwo uczestniczyliście.

Na zwiedzanie wystawy zapraszamy od 9 05 2015 r. w godz. pracy Domu Europy