STAND – Wzmacnianie Aktywizacji Miast na rzecz nowych Narracji o Różnorodności 🇪🇺

Wspieranie budowania nowych narracji o wartości różnorodności

 Głównym celem projektu STAND jest wspieranie miast europejskich w budowaniu skutecznych narracji podkreślających wartość wspólnego życia w różnorodności oraz wkład mniejszości w rozwój społeczny i kulturalny miast i Europy jako całości.

Realizacja celu projektu

Cel będzie realizowany poprzez zaangażowanie i umożliwienie organizacjom społeczeństwa obywatelskiego, w szczególności tym działającym na rzecz młodzieży z różnych miast europejskich i umożliwienie im aktywnego udziału w
procesie budowania i rozpowszechniania alternatywnych narracji.

Dzięki tym działaniom będzie możliwe również zwiększanie wymiany i współpracy pomiędzy miastami europejskimi w zakresie głównego tematu projektu.

Do kogo skierowany jest projekt

Projekt ma na celu zaangażowanie różnych grup odbiorców: przedstawicieli władz lokalnych, organizacji społecznych, organizacji pracujących z młodzieżą, stowarzyszeń młodzieżowych i grup młodzieżowych.


Działania w projekcie:

  1. Diagnoza stanu aktualnego w celu zidentyfikowania trudności i potrzeb miast w zakresie tworzenia i rozpowszechniania narracji o różnorodności. Diagnoza za pomocą metod jakościowych i ilościowych ma na celu zebranie informacji i spostrzeżeń od osób bezpośrednio zaangażowanych w promowanie różnorodności na poziomie lokalnym.
  2. Przygotowanie programu szkoleniowego na temat budowania nowych narracji dla pracowników władz lokalnych, organizacji społecznych, w tym organizacji młodzieżowych.
  3. Współtworzenie nowych narracji we współpracy z lokalnymi aktorami społecznymi i młodzieżą w celu partycypacyjnego tworzenia narracji za pomocą różnych metod – spotkań, warsztatów, sesji roboczych. Pozytywne narracje mogą dotyczyć np. obszaru działań, wybranej polityki miejskiej lub projektu w zakresie promowania różnorodności i przeciwdziała dyskryminacji, i innych.
  4. Pilotaż wdrożenia działań komunikacyjnych w celu rozpowszechnienia narracji zwiększających świadomość na temat różnorodności i promujących międzykulturowość na poziomie lokalnym za pomocą wybranych wspólnie kanałów komunikacji.
  5. Promocja lokalnie wypracowanych narracji na poziomie europejskim.

Spodziewane rezultaty

  • Wzrost kompetencji kadr pracowników władz lokalnych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie budowania nowych narracji;
  • Zaangażowanie miast w tworzenie i rozpowszechnianie skutecznych narracji o różnorodności;
  • Promowanie i podnoszenie świadomości na temat międzykulturowości i różnorodności w kontekstach lokalnych;
  • Rozwijanie współpracy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy miastami z różnych krajów UE .

Środki finansowe i wysokość dofinansowania

Całkowita wartość projektu: € 414 480,00

Całkowita wartość dofinansowania dla Gminy Wrocław - € 29 200 (100%)

Termin realizacji

  • Termin rozpoczęcia realizacji projektu: 01.01.2025

  • Termin zakończenia realizacji projektu: 31.12.2026

Kontakt:

Realizatorem projektu z ramienia Gminy Wrocław jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

pl. Dominikański , 50-159 Wrocław

 

Finansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani organ przyznający dotację nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Grafika przedsatwa trzy loga: logo Unii Europejskiej z podpisem "Finansowane przez Unię Europejską", logo miasta Wrocław oraz logo WCRS.

Newsy

Zdjęcie przedstawia kilkanaście osób w sali sesyjnej ratusza na tle eleganckiej tapety oraz kotar po lewej i prawej stronie, U góry zdjęcia znajduje się ekran wyświetlający tytuł prezentacji Intercultural Cities Programme. Osoby patrzą w aparat i usmiechają się. Na pierwszym planie są ławy sesyjne i mikrofony.

Wrocław inspiracją dla sieci Miast Międzykulturowych

Tworzenie przestrzeni sprzyjających interakcji i integracji międzykulturowej w społecznościach lokalnych…

Czytaj dalej
Grafika promującaa spotkanie sieciujące w temacie konkursów dotacyjnych na rok 2025, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 13 w Przejściu Dialogu.

Spotkanie ws. konkursów dotacyjnych 2025

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Wspólnie o międzykulturowości”, które…

Czytaj dalej
Zdjęcie przedstawia moment przekazania ulotki o ochronie międzynarodowej między dwoma osobami wyciągającymi ręce. w różnych językach, sfotografowane na tle błyszczącej kurtyny. W tle znajduje się okrągły stół ze szklanym blatem, a na nim wiele ulotek i materiałów informacyjnych.

Nowa ulotka o ochronie międzynarodowej w Polsce

Zespół WroMigrant przygotował krótki przewodnik w formie ulotki o procedurze…

Czytaj dalej

Bądź na bieżąco z działaniami w ramach projektu:.

Obserwuj społecznościowe projektu po więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/przejsciedialogu

Kalendarium projektu: https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/kalendarium/

Dialog Międzykulturowy Wrocław | Intercultural Dialogue Wrocław
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.