• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

 • Home
 • Strefa Ambasadorów Dialogu

Strefa Ambasadorów Dialogu

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Dołącz do grupy Ambasadorów Dialogu na Facebooku

Wyjazd studyjny do Berlina dla Ambasadorów Dialogu

W dniach 31.01-02.02.2018 r. dziesięć Ambasadorek Dialogu wybrało się na trzydniową wizytę studyjną do Berlina, aby poznać praktyki włączające w pracy z młodzieżą i dziećmi. Zajmowano się kwestiami różnorodności i integracji społecznej, a także nauką metod przeciwdziałania dyskryminacji i rasizmowi. Wyjazd został zorganizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z INBAK (Instytutem dla Zrównoważonego Rozwoju Edukacji, Pracy i Kultury w Berlinie).

Więcej


Warsztaty teatralne dla nauczycieli - dialog emocjami

W dniach 25-27 października 2017 r. w Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego odbyły się wyjazdowe warsztaty teatralne, w których udział wzięło 25 ambasadorek dialogu. "Warsztaty teatralne dla nauczycieli - dialog emocjami" poprowadził pan Piotr Para - socjolog, reżyser teatralny, aktor, tutor, trener DI.

Kim jest Ambasador Dialogu?

To osoba pracująca we wrocławskiej placówce edukacyjnej (np. szkole, przedszkolu, domu kultury) i zainteresowana tematyką otwartości, przeciwdziałaniem dyskryminacji, rozwijaniem atmosfery dialogu w swoim otoczeniu.

Więcej


Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu Oddział we Wrocławiu zaprasza nauczycieli do udziału w projekcie edukacyjnym: Wrocławianin Kompetentny Międzykulturowo 2017 – SĄSIAD #nieOBCY

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu Oddział we Wrocławiu z zakresu edukacji międzykulturowej. W ramach projektu organizowane są szkolenia skierowane do nauczycieli przedszkoli oraz szkół wszystkich szczebli. Więcej informacji na stronie organizatora www.wroclaw-swm.pl w zakładce SĄSIAD #nieOBCY. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław dzięki czemu udział w nim jest bezpłatny dla uczestników. 

 
Więcej

Międzykulturowe warsztaty teatralne z reżyserem dr Stephanem Reherem

Group of Diverse Multiethnic People Teamwork Concept

Jednym z wydarzeń poprzedzających III Targi Edukacji Międzykulturowej będą warsztaty teatralne z reżyserem dr Stephanem Reher. 

Cele warsztatów

 1. Integracja uczestników (różnych grup zawodowych, różnych narodowości etc.).
 2. Przepracowanie emocji dot. aktualnych nastrojów społecznych w mieście/Polsce/Europie.
 3. Inspiracja do korzystania z nowatorskich metod pracy w swoich działaniach edukacyjnych i integracyjnych (np. korzystanie z elementów dramy/teatru w pracy z dziećmi i młodzieżą w tematyce dialogu międzykulturowego).
 4. Umożliwienie dialogu między mieszkańcami Wrocławia, którzy na co dzień nie mają ze sobą dużo kontaktu, nie pracują razem, w kreatywnej formie.

Więcej


„Kompetencje mediacyjne dla nauczyciela” - Warsztaty dla Ambasadorów Dialogu (cz. 2)

Motto: „Wiele problemów by zniknęło, gdyby ludzie nauczyli się mówić jedno z drugim a nie jedno o drugim”.

Cel szkolenia

Szkolenie jest kontynuacją zajęć „Kompetencje mediacyjne dla nauczyciela”. Celem warsztatów jest poszerzenie i uzupełnienie wiedzy nt. wprowadzania mediacji w system wychowawczy szkoły oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia mediacji szkolnych.

Więcej


„Kompetencje mediacyjne dla nauczyciela”- Warsztaty dla Ambasadorów Dialogu

„Kompetencje mediacyjne dla nauczyciela”- Warsztaty dla Ambasadorów Dialogu
14-16 października 2016 r. w Gościńcu pod Gruszą w Starej Kraśnicy

Motto: „Wiele problemów by zniknęło, gdyby ludzie nauczyli się mówić jedno z drugim a nie jedno o drugim”.

Cel szkolenia:

Nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie zastosowania mediacji w pracy wychowawczej szkoły i stosowania mediacji jako sposobu rozwiązywania konfliktów szkolnych. Poznanie sposobów wykorzystania mediacji do rozwijania kompetencji społecznych uczniów.

Więcej


Dołącz do Ambasadorów Dialogu

 
 
Ambasadorzy Dialogu to projekt miejski, realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
 
Kim jest Ambasador Dialogu?
To osoba pracująca we wrocławskiej placówce edukacyjnej (np. szkole, przedszkolu, domu kultury) i zainteresowana tematyką otwartości, przeciwdziałaniem dyskryminacji, rozwijaniem atmosfery dialogu w swoim otoczeniu. Ambasador Dialogu pełni rolę reprezentanta swojej instytucji, bierze udział w cyklicznych spotkaniach i warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), podczas których może wymieniać się dobrymi praktykami z innymi Ambasadorami Dialogu, zdobywać wiedzę i inspiracje do skuteczniejszego działania.
 

Więcej


Warsztaty "Przyszłość Wrocławia"

Warsztaty "Przyszłość Wrocławia – perspektywa ludzi edukacji i kultury"

22.6. (środa), godz. 13:30-16:30

Dla kogo?

Oferta specjalna dla Ambasadorów Dialogu. Zapraszamy także innych chętnych nauczycieli, dyrektorów szkół, edukatorów pozaformalnych, działaczy organizacji pozarządowych, którzy chcą:

 • Zwiększyć wiedzę na temat planowania przyszłości w oparciu o metodę foresight czyli „sztuki i nauki antycypowania przyszłości”
 • Wpływać na przyszłość Wrocławia poprzez branie udziału w przygotowaniu scenariuszy przyszłości miasta
 • Podyskutować jakie ważne wartości, perspektywy powinny być brane pod uwagę w wizji przyszłości Wrocławia
 • Wymienić doświadczenia z innymi profesjonalistami pracującymi w obszarze edukacji i kultury

Więcej


Wyzwania i dylematy edukacji międzykulturowej

Zaplanowaliśmy już termin kolejnego spotkanie Ambasadorów Dialogu na 14.04.2016 r. w godz. 11:00 - 14:00

Gościem spotkania będzie Pani dr Kamila Kamińska, która m.in. przeprowadzi dla Państwa warsztat pn. Gry i zabawy wielokulturowe, które ranią

AGENDA
1. Zapoznanie.
2. Mapowanie pojęć: wielokulturowość/międzykulturowość/multikulturalizm.
3. Wyzwania wielokulturowości: tolerancja i jej granice.
4. Szanse dialogu międzykulturowego (kontekst wrocławski).
5. Wybrane narzędzia edukacji międzykulturowej.

Więcej


Zapraszamy na grudniowe spotkanie dla Ambasadorów Dialogu!

Drodzy Ambasadorzy Dialogu,

zapraszamy was na ostatnie w tym roku spotkanie, którego głównym tematem będzie:

Przemoc z perspektywy świadka w ujęciu mechanizmów psychologicznych w koncepcji Projektu Bohaterskiej Wyobraźni prof. Philipa G. Zimbardo. Odkrywanie ukrytej siły sytuacji społecznych. Narzędzia do wykorzystania przez nauczycieli w środowisku szkolnym.

Wykład z elementami warsztatu dostarcza wiedzy nt. mechanizmów psychologicznych związanych z procesami grupowymi, npdst. których zostanie wytłumaczone i pokazane na czym polegają naturalne ludzkie tendencje do wyłącznie biernego obserwowania w sytuacjach kryzysowych. Warsztat dostarcza wiedzę, narzędzia, strategie i ćwiczenia, które pomagają w pokonaniu bierności w ważnych momentach życia. Z powodzeniem mogą być wykorzystane w pracy z uczniami, którzy chcieliby postąpić bohatersko, ale nie wiedzą w jaki sposób działać efektywnie i w zgodzie ze sobą.

Więcej


Fotorelacja ze spotkania integracyjnego Ambasadorów Dialogu

W dniach 25-27 września 2015 r. w Starej Kraśnicy odbyło się spotkanie integracyjne Ambasadorów Dialogu połączone z warsztatami n.t. Porozumienia bez Przemocy wg M. Rosenberga. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

IMG_5111

Więcej

Pierwsze Powakacyjne Spotkanie Ambasadorów Dialogu

Szanowni Ambasadorzy Dialogu,

serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Ambasadorów Dialogu, które odbędzie w dniu 15.09.2015 r. w godz. 13:00-16:00 we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, w sali nr 210 na II piętrze. 
_7
 

Więcej


Zaproszenie na Spotkanie integracyjne dla Ambasadorów Dialogu

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie integracyjne dla Ambasadorów Dialogu połączone z warsztatem wchodzącym w zakres kompetencji międzykulturowych - Porozumienie bez Przemocy wg M. Rosenberga

Termin: ostatni weekend września 25-27.09.2015 r.
Miejsce: Gościniec pod Gruszą w Starej Kraśnicy http://gosciniecpodgrusza.pl/ (dokładny adres Stara Kraśnica 9, 59-540 Świerzawa).
Koszty: zakwaterowanie, wyżywienie oraz uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatneDojazd na koszt własny.

Więcej


Edukacja o prawach człowieka w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści i dyskryminacji

W dniu 22 maja 2015 r. odbył się warsztat  "Edukacja o prawach człowieka w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści i dyskryminacji" w Przedszkolu nr 58 przy ulicy Strzegomskiej 322. Warsztat był podsumowaniem projektu: " Weź kurs na wielokulturowość" organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, podczas rocznego kursu rozwijano kompetencje międzykulturowe i umiejętności trenerskie.

Więcej


Jak wyobrażam sobie otwartą, wielokulturową szkołę?

20150512_110404

12.5.2015 r. w Domu Pokoju przy ul. Łokietka 5 we Wrocławiu odbył się warsztat "Jak wyobrażam sobie otwartą, wielokulturową szkołę", który był zwieńczeniem kursu trenerskiego kompetencji wielokulturowych „Weź kurs na wielokulturowość” organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Warsztat został poprowadzony przez Annę Elektrę Malkogiorgos z zespołu ds. dialogu międzykulturowego we Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego. Uczestniczyło w nich 20 nauczycieli związanych z grupą Ambasadorów Dialogu.

Więcej

Podsumowanie badania Barometr Otwartości

młodzież_multikulturowość_słoneczko (1)

Czy młodzi wrocławianie są otwarci na inne kultury? Czy upływ czasu coś w tej przestrzeni zmienia? Czy istnieją jakieś społeczno-demograficzne czynniki, które wiążą się z poziomem otwartości wrocławian? A może da się zauważyć również wpływ szkoły na otwartość kulturową uczniów? Jeśli tak, to jak przedstawia się to na różnych etapach kształcenia – gimnazjum, liceum, studiów?

Więcej

Podsumowanie Targów Edukacji Międzykulturowej + fotorelacja

Fot. T (49)

12 lutego 2015 r. w godz. 13:00-16:00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65 odbyły się Targi Edukacji Międzykulturowej, których organizatorem było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Więcej

Ambasadorzy Dialogu

_15

Kim jest Ambasador Dialogu?
To osoba pracująca we wrocławskiej placówce edukacyjnej (np. szkole, przedszkolu, domu kultury) i zainteresowana tematyką otwartości, przeciwdziałaniem dyskryminacji, rozwijaniem atmosfery dialogu w swoim otoczeniu. Ambasador Dialogu pełni rolę reprezentanta swojej instytucji, bierze udział w cyklicznych spotkaniach i warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), podczas których może wymieniać się dobrymi praktykami z innymi Ambasadorami Dialogu, zdobywać wiedzę i inspiracje do skuteczniejszego działania.

Więcej