-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Wydarzenia

"Przejawy rasizmu w języku polskim - Swoi? Inni? Obcy?” - warsztat w ramach Żywej Biblioteki!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli na warsztaty "Przejawy rasizmu w języku polskim - Swoi? Inni? Obcy?”. Warsztaty są częścią projektu edukacyjnego Żywa Biblioteka, który odbędzie się w dniach 12-13 VI 2015 r. we Wrocławskiej Mediatece.

Jak wyobrażam sobie otwartą, wielokulturową szkołę?

12 5 2015 r. odbył się warsztat "Jak wyobrażam sobie otwartą, wielokulturową szkołę", który był zwieńczeniem kursu trenerskiego kompetencji wielokulturowych „Weź kurs na wielokulturowość” organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Warsztat został poprowadzony przez Annę Elektrę Malkogiorgos z zespołu ds. dialogu międzykulturowego we Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego. Uczestniczyło w nich 20 nauczycieli związanych z grupą Ambasadorów Dialogu.

Młodzi działacze społeczni nakręcają pozytywne zmiany w społeczeństwie

27 IV 2015 r. w American Corner we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Eli Winkelman, która przybyła z Teksasu, aby opowiadać o tym w jaki sposób można skutecznie działać, by zmieniać świat. Tematem przewodnim spotkania było hasło: "Young social entrepreneurs triggering positive social change" (Młodzi działacze społeczni nakręcają pozytywne zmiany w społeczeństwie).

„Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”

20 marca 2015 roku w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Reja 1/3 jako przedstawiciele WCRS wzięliśmy udział w debacie „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Debata była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?”.

Podsumowanie Targów Edukacji Międzykulturowej + fotorelacja

Targi Edukacji Międzykulturowej mają być wydarzeniem podczas którego reprezentanci organizacji mających w swojej ofercie projekty związane z tematem wielokulturowości będą mogli przedstawić je nauczycielom ze szkół zarówno w formie rozmowy – spotkanie przy stanowisku organizacji jak i w formie 15 minutowej prezentacji multimedialnej. Wynikiem takiego spotkanie będzie możliwość zapoznania się z ofertą jaka już jest we Wrocławiu po to aby móc wybrane pomysły wdrożyć w swojej szkole.

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.