-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Wydarzenia

Zapraszamy na "Europę na widelcu" !

Jak co roku, w dniach 5 - 6 VI 2015 r. na wrocławskim Rynku nadarzy się okazja, by wspólnie spróbować kuchni z różnych stron Europy. W programie biesiady organizatorzy proponują nam nie tylko kulinarną rozmaitość, ale także m.in.: paradę kucharzy, pokazy kulinarne Roberta Makłowicza, warsztaty pieczenia chleba, zabawy dla dzieci, opowieści ichtiologów, fotobudkę, wróżby i wyznawacz grzeszków kulinarnych, VII Wrocławski Turniej Nalewek (5 czerwca) oraz wiele muzyki - będziemy mieli okazję posłuchać między innymi zespołów: Breslauer Coctail, Chudoba, Dziubek Band, Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”, Tęgie chłopy i Wroclove Big Band Zbigniewa Czwojdy z Krystyną Prońko.

Kalejdoskop kultur po raz kolejny we Wrocławiu

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Kalejdoskop Kultur, w dniach 12 -13 czerwca 2015 r. W programie wiele atrakcji: oczywiście przede wszystkim mnóstwo dobrej muzyki, tańca, degustacje lokalnych potraw, szeroki wybór warsztatów oraz wiele innych atrakcji.

Obchody Dnia Europy po raz czwarty we Wrocławiu!

9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, zapraszamy mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do Parku Staromiejskiego, który tego dnia zamieni się w Przestrzeń dla Europy. Czeka nas mnóstwo atrakcji - piknik miejski, animacje dla dzieci i dorosłych, serwis informacyjny na temat Unii Europejskiej oraz pokaz filmu „Ida”.

Po raz ostatni w Synagodze Pod Białym Bocianem - "Mordechaj Gebirtig - Bądź mi zdrów, Krakowie

Spektakl muzyczny: "Mordechaj Gebirtig - Bądź mi zdrów, Krakowie" organizowany przez Fundację Bente Kahan jest świetną okazją do zobaczenia wrocławskiej synagogi.
Zostanie wystawiony 27 kwietnia, w poniedziałek o godzinie 20:00 w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

"Jesteśmy obywatelami świata" - warsztaty w Przedszkolu nr 58

14 IV 2015 dzieci z Przedszkola nr 58 we Wrocławiu uczestniczyły w warsztatach „Jesteśmy obywatelami świata”. Podczas spotkania warsztatowego, poprzez zabawę z 7 letnią Samiloby, pół-Polką i pół-Surinamką, dzieci poznawały zasady tolerancji i zachowania się wobec tych, którzy są w jakimś sensie inni. Podczas spotkania realizowany był przez telewizję TVN materiał, który zaprezentowany będzie 23 IV 2015 w „Dzień dobry TVN”.

Małanka, czyli wschodni sylwester w Starym Klasztorze

W sobotę, 17 stycznia, zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, gdzie wspólnie ze znakomitymi zespołami folkowymi CHUDOBA oraz BALKAN FOLK ACOUSTIC bawić będziemy się na MAŁANCE!

Termin: 
17.01.2015 (sobota), 19:00

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.