-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Kalejdoskop kultur po raz kolejny we Wrocławiu

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Kalejdoskop Kultur, w dniach 12 -13 czerwca 2015 r. W programie wiele atrakcji: oczywiście przede wszystkim mnóstwo dobrej muzyki, tańca, degustacje lokalnych potraw, szeroki wybór warsztatów oraz wiele innych atrakcji.

"Przejawy rasizmu w języku polskim - Swoi? Inni? Obcy?” - warsztat w ramach Żywej Biblioteki!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli na warsztaty "Przejawy rasizmu w języku polskim - Swoi? Inni? Obcy?”. Warsztaty są częścią projektu edukacyjnego Żywa Biblioteka, który odbędzie się w dniach 12-13 VI 2015 r. we Wrocławskiej Mediatece.

Zaproszenie na Żywą Bibliotekę

W dniach 12–13 VI 2015 r. w Mediatece odbędzie się 11 edycja Żywej Biblioteki. Żywa Biblioteka to metoda edukacji promująca Prawa Człowieka, otwartość na różnorodność, międzykulturowość oraz tolerancję.

Jak wyobrażam sobie otwartą, wielokulturową szkołę?

12 5 2015 r. odbył się warsztat "Jak wyobrażam sobie otwartą, wielokulturową szkołę", który był zwieńczeniem kursu trenerskiego kompetencji wielokulturowych „Weź kurs na wielokulturowość” organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Warsztat został poprowadzony przez Annę Elektrę Malkogiorgos z zespołu ds. dialogu międzykulturowego we Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego. Uczestniczyło w nich 20 nauczycieli związanych z grupą Ambasadorów Dialogu.

Obchody Dnia Europy po raz czwarty we Wrocławiu!

9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, zapraszamy mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do Parku Staromiejskiego, który tego dnia zamieni się w Przestrzeń dla Europy. Czeka nas mnóstwo atrakcji - piknik miejski, animacje dla dzieci i dorosłych, serwis informacyjny na temat Unii Europejskiej oraz pokaz filmu „Ida”.

Młodzi działacze społeczni nakręcają pozytywne zmiany w społeczeństwie

27 IV 2015 r. w American Corner we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Eli Winkelman, która przybyła z Teksasu, aby opowiadać o tym w jaki sposób można skutecznie działać, by zmieniać świat. Tematem przewodnim spotkania było hasło: "Young social entrepreneurs triggering positive social change" (Młodzi działacze społeczni nakręcają pozytywne zmiany w społeczeństwie).

"Jesteśmy obywatelami świata" - warsztaty w Przedszkolu nr 58

14 IV 2015 dzieci z Przedszkola nr 58 we Wrocławiu uczestniczyły w warsztatach „Jesteśmy obywatelami świata”. Podczas spotkania warsztatowego, poprzez zabawę z 7 letnią Samiloby, pół-Polką i pół-Surinamką, dzieci poznawały zasady tolerancji i zachowania się wobec tych, którzy są w jakimś sensie inni. Podczas spotkania realizowany był przez telewizję TVN materiał, który zaprezentowany będzie 23 IV 2015 w „Dzień dobry TVN”.

Ministerium Kultury - głosy z labiryntu wykluczenia

8 IV 2015 r. w siedzibie MiserArt – strefie kultury w labiryncie wykluczenia odbyło się Ministerium Kultury - drugie spotkanie seminaryjne poświęcone wykluczeniom i społecznemu wymiarowi kultury.

Kurs języka migowego

Bezpłatne zajęcia z języka migowego odbywają się co środę we Wrocławskim Centrum Seniora. Są jeszcze wolne miejsca!

Targi Edukacji Międzykulturowej

Już 12 lutego 2015 r. w Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 odbędą się Targi Edukacji Międzykulturowej, których celem jest zapoznanie wrocławskich szkół z ofertą  organizacji pozarządowych w zakresie wielokulturowości, dialogu międzykulturowego, przeciwdziałania dyskryminacji, edukacji w zakresie mowy nienawiści, budowania postawy tolerancji i otwartości, itp.

Termin: 
12.02.2015 (czwartek), 13:00 do 16:00

Strony

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.