-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Wernisaż "Wielokulturowi wrocławianie"

Wernisaż zdjęć Sylwii Paprzyckiej to część projektu „Wielokulturowi wrocławianie”, przygotowanego przez WCRS. 17 grudnia w Dobrej Karmie na ul. Cybulskiego odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, której bohaterami są wrocławianie – 10 osób, które opowiedziało o swojej historii, życiu we Wrocławiu i pasjach. Każdy z bohaterów jest inny, a wśród nich znaleźli się między innymi: seniorka działająca aktywnie w klubach seniora, aktor włoskiego pochodzenia, tenor Opery Wrocławskiej, profesor komunikacji międzykulturowej… Wszystkich łączy tylko to, że są wrocławianami – od kilku lat lub od urodzenia.
Anna Elektra Malkogiorgos z zespołu do spraw dialogu międzykulturowego działającego przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, pomysłodawczyni projektu, chciała przybliżyć mieszkańcom Wrocławia sylwetki zarówno cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu, osób reprezentujących inną kulturę, osób dwukulturowych urodzonych we Wrocławiu, a także osób narażonych na wykluczenie z powodu rasy, religii, koloru skóry czy wieku. Zadbała nie tylko o wybór zdjęć prezentowanych na wystawie, ale także o wybór miejsca wernisażu - Dobra Karma to miejsce tętniące życiem i skupiające bardzo różnorodnych klientów.
Autorka zdjęć dziękowała swoim modelom i modelkom za możliwość wykonania fotografii w ich prywatnych mieszkaniach, co wymagało podwójnej odwagi - stanięcia przed obiektywem oraz udostępnienia części swojej intymnej przestrzeni domowej. Dzięki temu zdjęcia nabrały osobistego i naturalnego charakteru.
Obecna na wernisażu pani Dyrektor WCRS Dorota Feliks podkreśliła, że będąc rodowitą wrocławianką ceni w tym mieście najbardziej ludzi, których codziennie spotyka. Uczestnicy wystawy mogli poznać przede wszystkim interesujące osoby – oglądając ich zdjęcia i czytając krótkie opisy ich historii, ale także spotykając je osobiście w Dobrej Karmie. Celem projektu jest przybliżenie i zintegrowanie wrocławian ze sobą, a głównym postulatem organizatorów „Wielokulturowych wrocławian” – otwarcie się na drugiego człowieka. Atmosfera panująca na wernisażu pozwala sądzić, że pierwszy krok w tym kierunku został postawiony.
Więcej o projekcie i ich bohaterach można przeczytać na stronie www.wielokultury.wroclaw.pl w zakładce Ludzie.

Kategorie: 

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.