-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Po raz ostatni w Synagodze Pod Białym Bocianem - "Mordechaj Gebirtig - Bądź mi zdrów, Krakowie

Po raz kolejny w Synagodze Pod Białym Bocianem wystąpią aktorzy znani między innymi z wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol - Alicja Kalinowska i Tomasz Leszczyński. Spektakl w reżyserii Tomasza Mana w zupełnie nowy, niestandardowy sposób przybliża twórczość poety i pieśniarza - Mordechaja Gebirtiga, którego utwory w wersjach polskich (niektóre zostały przetłumaczone na potrzeby spektaklu) wykonywane przez aktorów przenoszą widzów w nieistniejący już świat mieszkańców żydowskiego, krakowskiego Kazimierza.

Być może to już ostatnia okazja, by usłyszeć we Wrocławiu na żywo piosenki tego najsłynniejszego poety- stolarza z krakowskiego Kazimierza. Napisał on wiele poruszających pieśni, w których opowiada z ciepłem i prostotą o życiu przed wojną, o ludziach, o świecie, który nie istnieje. 

Pisał dla swoich córek, zginął w 1942 roku w getcie krakowskim. Od wielu lat jego twórczość inspiruje kolejne pokolenia artystów. 

Spektakl „Mordechaj Gebirtig – Bądź mi zdrów, Krakowie”
27 kwietnia, godz. 19, Synagoga pod Białym Bocianem,
ul. Włodkowica 5. Tekst i muzyka: Mordechaj Gebirtig,
tłumaczenie: Jerzy Ficowski, Aleksander Gleichgewicht,
scenariusz: Bente Kahan, reżyseria: Tomasz Man,
opracowanie dźwiękowe i muzyczne: Marek Otwinowski,
scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man,
występują: Alicja Kalinowska i Tomasz Leszczyński.
Bilety 10 zł, rezerwacja biletów: bilety@fbk.org.pl,
tel. 71 782 81 23 lub 71 431 89 47.


Filmowy zwiastun spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=OXGle6AwM_0

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.