-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Obchody Dnia Europy po raz czwarty we Wrocławiu!

Już po raz czwarty we Wrocławiu obchodzimy Dzień Europy!
9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, zapraszamy mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do Parku Staromiejskiego, który tego dnia zamieni się w Przestrzeń dla Europy. Czeka na nas mnóstwo atrakcji - piknik miejski, animacje dla dzieci i dorosłych, serwis informacyjny na temat Unii Europejskiej oraz pokaz filmu „Ida”.

Organizatorami wydarzenia są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.

Obchody Dnia Europy rozpoczną się już 8 maja w Domu Europy przy ulicy Widok 10.  Zainauguruje je uroczyste Spotkanie Europejskie dla współpracujących z nami instytucji, władz miasta Wrocławia oraz dziennikarzy. Chcielibyśmy wykorzystać spotkanie w Domu Europy i porozmawiać o tegorocznych obchodach Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, którego celem jest podkreślenie wsparcia Unii Europejskiej dla różnorodności i promowanie praw obywatelskich.

Pragniemy pokazać wrocławianom, że także w ich rodzinnym mieście żyją i mieszkają obok siebie osoby wywodzące się z różnych kultur i nacji, a nasze miasto jest prawdziwym Miastem Spotkań. Wielokulturowość Wrocławia była także hasłem przewodnim projektu i wystawy zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, w której Państwo uczestniczyliście.

Na zwiedzanie wystawy zapraszamy od 9 05 2015 r. w godz. pracy Domu Europy


 

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.