-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Młodzi działacze społeczni nakręcają pozytywne zmiany w społeczeństwie

27 IV 2015 r. w American Corner we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Eli Winkelman, która przybyła z Teksasu, aby opowiadać o tym w jaki sposób można skutecznie działać, by zmieniać świat. Tematem przewodnim spotkania było  hasło: "Young social entrepreneurs triggering positive social change" (Młodzi działacze społeczni nakręcają pozytywne zmiany w społeczeństwie).

Eli Winkelman to „social enterpreneur”, czyli „przedsiębiorca społeczny”. Już jako dwudziestolatka została współzałożycielką ruchu „Challah for Hunger”. W ramach tej organizacji wolontariusze z amerykańskich college’ów od 10 lat walczą z głodem na świecie piekąc i sprzedając tradycyjne żydowskie pieczywo. Inicjatywa, którą zapoczątkowała Eli Winkelman, rozwinęła się i aktualnie działa w ponad 70 szkołach i uczelniach wyższych na trzech kontynentach.
Obecnie Eli Winkelman zajmuje się rękodziełem, prowadząc w Austin w Teksasie inicjatywę o nazwie Craft. Jest to studio, które rozwija umiejętności rękodzielnicze, otwarte dla każdego, kto ma ochotę rozbudzić w sobie kreatywność.

Eli, w oparciu o własne doświadczenie, w inspirujący sposób, opowiadała o tym jak małe pomysły mogą się przeobrazić się w wielkie przedsięwzięcia – np. jak zwykła inicjatywa, polegająca na pieczeniu i sprzedaży chałki może ewoluować w zorganizowaną działalność przyciągającą rzeszę zwolenników i rozrastającą się do niespotykanej skali.  

Spotkanie miało formę rozmowy. Każdy mógł zadać Eli pytanie i podzielić się swoimi uwagami.

 

Organizatorem spotkania była organizacja WrOpenUp.

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.