-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Ambasadorzy Dialogu

Ambasadorzy Dialogu to projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli wrocławskich szkół i przedszkoli. Do tej pory zgłosiło się ponad 80 pedagogów, którzy chcą w swoich placówkach szkolnych przekazywać wiedzę z zakresu wielokulturowości, tolerancji i postawy otwartości wśród dzieci i młodzieży.

Ambasador pełni rolę reprezentanta swojego przedszkola lub szkoły, a także bierze udział w cyklicznych spotkaniach i warsztatach organizowanych przez WCRS dzięki którym możliwe jest nawiązanie więzi pomiędzy przedstawicielami różnych placówek oraz wymiana doświadczeń i obserwacji.

Zasadniczym celem powołania Ambasadorów Dialogu jest podniesienie kompetencji międzykulturowych uczniów i wychowanków przedszkoli, a także nauczycieli i pedagogów. Celem pośrednim jest usprawnienie komunikacji pomiędzy szkołami i przedszkolami, a Departamentem Edukacji w zakresie działań związanych z tematyką tolerancji, otwartości i życzliwości dla innych. Potencjalnie rodzące się konflikty wśród dzieci i młodzieży mogłyby być rozwiązywane na drodze mediacji, co zapobiega ich eskalacji.

Dzięki edukacji nauczycieli szkoły i przedszkola zyskują dostępnych w każdej chwili w ich własnej placówce koordynatorów-specjalistów, którzy potrafią interweniować w sytuacjach konfliktowych oraz zapobiegać ich rodzeniu się. Podnoszone są przez to kompetencje międzykulturowe nie tylko nauczycieli biorących udział w akcji, ale pośrednio także wszystkich uczniów i ich rodziców. Szkoła zyskuje także dostęp do nowych narzędzi i aktualnej wiedzy z zakresu dialogu międzykulturowego, a także łatwiej jest dopasować do indywidualnych potrzeb placówki inicjatywy dotyczące kompetencji międzykulturowych, które można podjąć w jej obrębie. 

Realizatorem projektu Ambasadorzy Dialogu jest Miasto Wrocław, a bezpośrednimi koordynatorami pracownicy zespołu ds. dialogu międzykulturowego Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz pracownicy Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Całość odbywa się pod nadzorem Departamentu Edukacji.

Spotkania, które odbyły się do tej pory: 

  • Spotkanie informacyjne w dniu 21.10.2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych
  • Dwa spotkanie integracyjne w dniach 6.11.2014 r. oraz 13.11.2014 r. również w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych
  • Spotkanie szkoleniowo-integracyjne z udziałem dr Łukasza Srokowskiego oraz dr Oliwii Tarasewicz-Gryt w dniu 11.12.2014 r. we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego
  • Targi Edukacji Międzykulturowej 12.02.2015 r.
  • Spotkanie z Ambasadorami Dialogu 26.03.2015 r. - z przedszkoli i szkół podstawowych
  • Spotkanie z Ambadorami Dialogu 08.04.2015 r. - z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

 

Kategorie: 

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.