-A A A+

  Wybór języka : 
  • Polski
  • English

Priorytety

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież podlegają ciągłym zmianom i są bardzo dynamiczne. WIELOKULTURY przenikają się wzajemnie, tworząc całą sieć zjawisk. Określamy też te zjawiska słowem nieskomplikowanym, łatwym do zapamiętania i wymówienia - również dla osób, które dopiero uczą się języka polskiego.
Funkcjonowanie Wielokultur to nasze główne zainteresowanie – wszystkie nasze działania są z tym bezpośrednio powiązane. Jako Zespół ds. dialogu kulturowego działający we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego formalnie funkcjonujemy od sierpnia 2014 roku.
Chcemy zachęcać wrocławian do budowania postawy otwartości wobec inności – niezależnie od tego, z czego wynika ta inność. Uważamy, że Wrocław ma potencjał, aby stać się miastem wielokulturowym i przyjaznym dla osób o odmiennym wyglądzie, narodowości, religii czy orientacji seksualnej. Nasze działania związane są zarówno z budowaniem dialogu międzykulturowego, jak również z walką z dyskryminacją – działamy prewencyjnie oraz interwencyjnie.
Priorytetem dla nas jest edukacja – często bowiem u podstaw dyskryminacji czy uprzedzeń leży niewiedza. Duży nacisk położyliśmy zatem na projekty edukacyjne realizowane w szkołach, bo uświadamianie młodzieży, czym jest nietolerancja i do czego może prowadzić, jest kluczowe dla wypracowania w przyszłości postawy otwartości.

Kalendarz

p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

O kampanii

WIELOKULTURY
Wybieramy taki termin, bo „wielokulturowość” zdążyła się już zdeprecjonować i nieco nadużyć. „Wielokulturowość” jest jednym zjawiskiem wyrażanym w liczbie pojedynczej. My mówimy o WIELOKULTURACH w liczbie mnogiej, bo nie ma jedynego właściwego wyjaśnienia wszystkich zjawisk kulturowych, które przecież... Czytaj dalej

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez WCRS z siedzibą we Wrocławiu, przy pl.Dominikański 6, w celu korzystania z prowadzonej przez WCRS usługi „Newsletter”. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie przez mail kontaktowy, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.