• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

Zapraszamy do udziału w Kongresie SIETAR Polska

 W dniach 25-27.11 br. odbędzie się we Wrocławiu IV Kongres SIETAR Polska

Kompetencja międzykulturowa – klucz do zglobalizowanego świata to temat tej edycji kongresu, którego celem jest wymiana praktyk międzykulturowych, dotyczących efektywnej współpracy we współczesnym świecie. Na miejsce kongresu został wyznaczony Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 oraz ważne centrum współpracy międzynarodowej.

Dwa dni wystąpień będą podzielone na 4 ścieżki tematyczne – społeczny, międzypaństwowy oraz dwa biznesowe. Wśród poruszanych przez prezenterów zagadnień będą m. in. budowanie otwartości wobec obcych kultur w kontekście edukacyjnym i pracowniczym, szkolenie działów rekrutacyjnych w międzynarodowych firmach oraz analiza konkretnych przykładów kooperacji międzykrajowej i rozwiązań firm wspierających wielokulturowość.

SIETAR Polska jest częścią międzynarodowej organizacji non-profit zrzeszającej badaczy, trenerów i edukatorów w dziedzinie komunikacji i kooperacji międzykulturowej.

Więcej informacji na: http://sietar.pl/en/opening-session-congress-sietar-polska-2016-2/ 

Zaproszenie na Open Space Conference – How to build DiverCity / Jak zbudować miasto różnorodności?

Stowarzyszenie SIETAR Polska zaprasza do udziału w międzynarodowej, darmowej konferencji innej niż wszystkie.

Open Space Technology to innowacyjna metoda, która pozwala zorganizować konstruktywne spotkania dla grup liczących od kilkunastu do nawet 2 tysięcy osób. Pozwala ludziom zająć się kwestiami często bardzo złożonymi i ważnymi w niezwykle ciekawy oraz aktywizujący sposób.

Celem konferencji będzie rozwój kompetencji międzykulturowej wśród mieszkańców Wrocławia i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem ok. 60 osób bezpośrednio lub pośrednio związanych z pracą na rzecz integracji i dialogu międzykulturowego. Konferencja Open Space zostanie przeprowadzona podczas trzeciego dnia Kongresu SIETAR Polska, w dniu 27.11.2016.

Jeśli ważne jest dla Ciebie propagowanie dialogu międzykulturowego oraz aktywizowanie lokalnej społeczności i planowanie aktywności z tym związanych, nie może Ciebie zabraknąć!

Zapraszamy 27 listopada do Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia, ul. Rynek 7, we  Wrocławiu, w godzinach 10-15.

Już 25 listopada zapraszamy do bezpłatnego udziału w sesji otwierającej kongres SIETAR Polska. Sesja odbędzie się o godzinie 09.00 w kinie Nowe Horyzonty z udziałem m.in. Agnieszki Orłowskiej (dyrektor wrocławskiego oddziału Google) oraz Cloud Theatre. 
Zachęcamy do rejestracji: https://goo.gl/forms/gQd0UcXlCHDvDAoo1

 

Darmowa rejestracja jest dostępna tutaj.

Zapraszamy do wydarzenia na Facebook tutaj.

dsc_0279

Razem odpowiemy sobie na pytanie How to build DiverCity / Jak zbudować miasto różnorodności?

To pytanie narodziło się w trakcie rozmów i spotkań osób zainteresowanych propagowaniem dialogu międzykulturowego we Wrocławiu. Chcemy spotkać się w większym gronie i porozmawiać w formule open space jak możemy to realizować we Wrocławiu. Chcemy także zaprosić do tego dialogu i współpracy osoby z różnych środowisk.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie będzie się odbywało równolegle w dwóch językach: po polsku i po angielsku, ponieważ zależy nam na obecności jak najszerszego grona uczestników.

Ogromną wartością Open Space jest to, że zapraszając uczestników dążymy do różnorodności.

Chcemy stworzyć możliwie różnorodną grupę, z możliwie wieloma punktami widzenia, przedstawicielki i przedstawicieli różnych grup społecznych, mieszkańców i wszystkich interesariuszy (czyli osoby związane z tematem).

Zależy nam aby, w jednym miejscu spotkali się Ci, którzy są zainteresowani propagowaniem dialogu międzykulturowego lub mają wiedzę i doświadczenie w tym, co przeszkadza, a co może w tym pomóc.

Fot. Andrzej Łapkowski. Zdjęcie pochodzi z konferencji prowadzonej metodą open space, zorganizowanej przez Fundację Dobre Życie.     Fot. Andrzej Łapkowski. Zdjęcie pochodzi z konferencji prowadzonej metodą Open Space, zorganizowanej przez Fundację Dobre Życie.     

Prowadzenie

Facylitatorzy: Kinga Białek, Kinga Bujalska, Michalina Konkel, Roman Warkocz oraz wolontariusze ze stowarzyszenia SIETAR POLSKA.

Organizacja: Stowarzyszenie SIETAR Polska promuje dialog międzykulturowy.

Do organizacji należą trenerzy międzykulturowi, naukowcy, firmy, a także osoby dla których temat międzykulturowości to pasja i hobby! Każdego roku organizujemy spotkania i kongresy na poziomie ogólnopolskim. Co drugi rok odbywa się kongres na poziomie europejskim organizowany przez SIETAR Europa, na którym eksperci z całego świata prezentują najnowsze doniesienia z branży. Na spotkaniach w grupach lokalnych dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, organizujemy slajdowiska, spotkania z ekspertami, realizujemy różne przedsięwzięcia i projekty. Ponadto w SIETAR działają dwie sekcje tematyczne: trenerska oraz naukowa, które mają na celu rozwój naszych członków.

Wsparcie merytoryczne i promocyjne: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) – jednostka Gminy Wrocław realizująca statutowe zadania związane z aktywizacją mieszkańców Wrocławia, rozwijaniem kapitału społecznego, podnoszeniem kompetencji społecznych wśród mieszkańców. Realizuje m.in. projekty miejskie, kampanie, programy miejskie, wspiera organizacje pozarządowe i inne instytucje działające na rzecz rozwoju społecznego we Wrocławiu. Strona internetowa WCRS: www.wcrs.wroclaw.pl. Strona internetowa zespołu ds. dialogu międzykulturowego:www.wielokultury.wroclaw.pl

Uczestnicy

W spotkaniu weźmie udział około 60 osób z różnych środowisk działających na rzecz międzykulturowości w tym przedstawiciele i przedstawicielki: lokalnego biznesu, administracji, organizacji pozarządowych, itp. Czekamy także na Ciebie.

Program

Program stworzymy wspólnie w trakcie spotkania. Będziemy poruszać tematy, które są dla nas istotne. Nie będzie wykładów ekspertów, przydługich przemówień, ani czekania na przerwę.

Agenda

Zaczniemy tylko z tematem przewodnim oraz zapisanymi na tablicy okienkami czasowymi i miejscami dyskusji.

Każdy będzie miał możliwość zgłoszenia swojego tematu. Zgłaszający zapisuje swój temat i wybiera na agendzie czas i miejsce, gdzie będzie chciał porozmawiać

Kiedy wszystkie zgłoszone zagadnienia zostaną zawieszone na tablicy program będzie gotowy.

Będzie można zacząć dyskusje w grupach. Każdy będzie mógł wybrać ważny dla niego temat i udać się w wybrane miejsce.

W trakcie rozmów w grupach będą tworzone raporty z przebiegu dyskusji, w drugiej części spotkania będzie możliwość zapoznania się z nimi, zobaczenia co się działo w innych grupach i zainspirowania się wzajemnie.

Ostatnim krokiem naszego spotkania będzie zaplanowanie różnych inicjatyw lokalnych. Uczestnicy będą mieli możliwość utworzenia zespołów projektowych i zaplanowania pierwszych kroków działań.

Po całym spotkaniu zostanie przygotowany zbiorczy raport, zawierający informacje z grup dyskusyjnych oraz plany działań. Raport będzie rozesłany mailowo do wszystkich uczestników uczestników spotkania.

Więcej o metodzie Open Space

Open space został wymyślony w latach 80tyh przez Harrisona Owena, który szukał pomysłu na organizowanie ciekawych konferencji. Kiedy pytał uczestników o to, co im się podobało w danym spotkaniu to bardzo często wspominali, że prelekcje były ciekawe ale najbardziej sobie cenią przerwy kawowe i networking. Wtedy jest czas na rozmowę z kim się chce i o czym się chce. Tak powstał open space – otwarta dyskusja, którą można organizować zarówno dla kilkunastu jak i kilkuset osób. Spotkanie przebiega w przyjemnej atmosferze, jednocześnie jest efektywne praktycznie jak szkolenie!

Oczekiwane rezultaty Open Space
 • Każdy temat ważny dla kogokolwiek z obecnych będzie w pełni przedyskutowany (jeśli tylko uczestnicy wezmą odpowiedzialność, zgłoszą go i przeprowadzą rozmowę).
 • Można poznać wielu ciekawych ludzi i zobaczyć szereg perspektyw, co może być inspirujące i otwierające.
 • Jesteś uczestnikiem ciekawego wydarzenia i możesz tworzyć przyszłość.
 • Zostaną ustalone priorytety i przygotowane plany działania różnych aktywności.
 • Raport z wszystkimi tematami, najważniejszymi punktami z dyskusji, wnioskami i planami działań trafi do każdej z osób uczestniczących.
 • Rozszerzysz swoją grupę różnych kontaktów.
 • Jeśli masz pomysł na działanie, znajdziesz osoby do współpracy.
Organizatorzy:

Wsparcie merytoryczne i promocyjne:

Partnerzy:
Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu

Zapraszamy 27 listopada do Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia, ul. Rynek 7, we  Wrocławiu, w godzinach 10-15.

Darmowa rejestracja jest dostępna tutaj.


Zapraszamy do wydarzenia na Facebook tutaj.

Masz pytania? kongres@sietar.pl