• Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego

  WIĘCEJ

 • "DIALOG MOŻLIWY JEST Z KAŻDYM"

  Diego Pileggi

  WIĘCEJ

 • "W DOMU MÓWIMY PO ORMIAŃSKU"

  Araks Asatryan

  WIĘCEJ

 • "CZUJĘ SIĘ WIELOKULTUROWA"

  Margaret Ohia

  WIĘCEJ

 • "NIE JESTEM FLEISCHEREM, JA TYLKO W NIM TKWIĘ"

  Michael Fleischer

  WIĘCEJ

 • "TRUDNO MI UWIERZYĆ, ŻE MOGŁABYM MIESZKAĆ W INNYM MIEŚCIE"

  Masza Glińska-Kozel

  WIĘCEJ

 • "MUZYKA TO UNIWERSALNY JĘZYK"

  Victor Campos Leal

  WIĘCEJ

 • "MŁODSZE POKOLENIE JEST BARDZIEJ OTWARTE"

  Mezri Hebbechi

  WIĘCEJ

 • „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  „ZDARZA SIĘ, ŻE KIEDY MÓWIĘ O DOMU, MYŚLĘ O WROCŁAWIU”

  Wiktoria Mazur

WIELOKULTURY

22 lipca – Europejski Dzień Pamięci o Ofiarach Nienawiści

22wrzesznia_black

Ruch przeciw Mowie Nienawiści zainicjowany przez Radę Europy organizuje 22 lipca Europejski Dzień Pamięci o Ofiarach Przestępstw z Nienawiści.

W ostatnich latach jesteśmy świadkami powtarzających się ataków na podstawowe prawa człowieka i obywatela w tym werbalne i fizyczne ataki na mniejszości, imigrantów i organizacje broniące ludzkiej godności. Kraje europejskie zobowiązały się do przeciwdziałania dyskryminacji i nietolerancji, w tym przestępstwom z nienawiści i mowie nienawiści.22 lipca mija czwarta rocznica zbrodni dokonanej na 69 działaczach młodzieżowych z Norweskiej Partii Pracy, którzy przebywali na obozie na wyspie Utøya oraz zamachu bombowego w centrum Oslo, gdzie śmierć poniosło 8 osób, a ponad 200 zostało rannych. Zbrodni tych dokonał jeden człowiek, motywowany skrajnie nacjonalistycznymi poglądami i nienawiścią, które choć doszły do głosu nie pierwszy raz w historii naszego kontynentu, obecnie wciąż stanowią motyw tysięcy przestępstw i zbrodni z nienawiści popełnianych każdego roku w Europie.
Pamiętając o tragicznych wydarzeniach na wyspie Utøya oraz innych ofiarach przestępstw motywowanych nienawiścią, 22 lipca zapraszamy do podpisania petycji stworzonej przez europejską Kampanię No Hate Speech Movement, skierowanej do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Parlamentu Europejskiego oraz państw członkowskich Rady Europy. Petycja ma na celu oficjalne ustanowienie 22 lipca Europejskim Dniem Ofiar Przestępstw z Nienawiści: http://beznienawisci.pl/podpisz-petycje

Ruch przeciw Mowie Nienawiści zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o upamiętnienie ofiar i podjęcia działań przeciw aktom nienawiści.

Wejdź na stonę No Hate Speech Movement i włącz się w kampanię przeciwko przejawom mowy nienawiści, dyskryminacji, rasizmowi w Internecie.  Stwórz film i zawieś go na stronie, podlinkuj akcję na swoim profilu, dołącz do grupy na Facebooku www.facebook.com/nohatespeech, zgłoś przejaw mowy nienawiści w internecie, zorganizuj własną akcję społeczną. Więcej pomysłów na działania na stronie Kampanii: www.nohatespeechmovement.org/

 

Tagi:, , ,